В «Українській торговій гільдії» вже публічно заявляють про те, яким має бути вінницький ТРЦ Brigantina. Маленьке містечко на місці «оази» із зелені. Новий триповерховий комплекс фактично у центрі Вінниці біля Київського мосту матиме і паркінг.
Як пише NaПарижі, у 2007 році Вінницька міськрада через аукціон виявила переможця чи не найбільшого лоту за історії міста. Переможцю торгів надали 1 га землі у приватну власність і більше 1,1 га в оренду на півострові Бригантина. Тоді коріння власника були московські, а планував він збудувати потужний аквапарк. Для цієї ділянки спеціально створили ТОВ «Бригантина-В», фірму, яка мала б займатися будівництвом. Потім не тільки власник, а й плани змінилися. Залишилася тільки назва фірми.
У минулому році власник Бригантини виявив зацікавленість у спорудженні об’єкту. На сайті UTG вказуються, що у 3-поверховій будівлі центру загальною площею 60 тис м2 передбачаються продовольчий супермаркет NOVUS, кінотеатр, дитячий розважальний центр, галерея модного одягу, велика зона ресторанів і фудкорти. Сама будівля буде блакитною, адже поруч водойма.
Має бути і дворівневий паркінг. Хоча при аналізі проєкту на Facebook-спільно Urban ставлять під сумнів, що паркомісць буде достатньо для усіх, хто приїде на відпочинок. Також у коментарях вінничани звернули увагу на те, що забудовник не робить акцент на зелені зони, і більшу частину насаджень півострів втратить.
Проте в компанії наразі запевняють, що мають плани на облаштування території Бригантини. Благоустрій передбачатиме озеленення, влаштування освітлення та пішохідних доріжок. Навіть хочуть влаштувати невеликі майданчики з 12 лавками і 57 ліхтарями на вільній території.
Слід зазначити, що кожен забудовник, принаймні у Вінниці, «десятину» або віддає місту на благоустрій, або сам виконує роботи на цю суму. Щодо власника півострова Бригантина, то ще минулого року повідомлялося, що фірма, а також її кінцевий бенефіціар, якому також належить готель «Південний Буг», має провести реконструкцію набережної ріки від Центрального мосту до Київського. Наразі на сайті UTG про «соціальну» складову будівництва не згадується.