Безкоштовне навчання з поглибленим вивченням фізики і математики, для молоді схильної до точних наук, у Вінниці забезпечується кількома загальноосвітніми навчальних закладів. Наприклад, технічним ліцеєм та фізико-математичною гімназією № 17.
Однак, у юних талантів з районів такої можливості раніше не було. Такий стан справи Департамент освіти і науки Вінницької ОДА і Вінницький національний технічний університет (ВНТУ) мають намір виправити, об’єднавши зусилля.
На засіданні постійної депутатської комісії обласної Ради з бюджетних питань, Володимир Буняк, виконувач обов'язки директора Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА, повідомив, що на базі ВНТУ планується створити безкоштовний ліцей для обдарованої молоді з усієї Вінниччини.
-Талановиті та обдаровані до математичних дисциплін діти не винні, що народилися в сільській місцевості. Вони також матимуть можливість отримати найкращі знання з точних наук. Тому ми збираємо у новий ліцей дітей з усієї області, Цього року набираємо по два 8-х, 9-х і 10-х класів. Будемо їздити по районам, робити відбір. Адже в 7-ми районах поки немає жодного класу з поглибленим вивченням математики! – повідомив Володимир Буняк.
В новому ліцеї діти одержать повноцінне харчування окремо крило в гуртожитку Технічного університету для проживання школярів. Для унеможливлення неприємних ситуацій разом з неповнолітніми учнями будуть ночуватимуть вихователі.
Із вчителями ліцею укладатимуть контракти, а сам навчальний процес також буде йти окремо від студентів, аби вони не перетинались з учнями. Адже в ліцеї навчатимуться найкращі для досягнення результатів – і на олімпіадах, і для майбутнього держави. Для фінансування нового навчального закладу використають зарезервовані кошти, згідно освітньої субвенції. Це 1,5 мільйони гривень, які свідомо не використовували, адже знали, що вони переходять на наступний рік. На них, для ліцеїстів, закуплять сучасне мультимедійне обладнання, облаштують сучасні кабінети фізики та математики, де можна буде робити досліди.
Член бюджетної комісії Леонід Галушко сказав, що голосував би за створення ліцею навіть тоді, коли на нього було б потрібно не 1,5, а 2 мільйони гривень. – Це наш обов'язок – зберігати золотий злиток нашої нації, – зауважив він. Інші члени бюджетної комісії також підтримали задум із ліцеєм. Лунали й пропозиції відкрити його філії в кількох районах – приміром, у Барі чи Брацлаві, де колись вже існували ліцейні класи. Це не виключено пізніше. Володимир Буняк також звернув увагу, що раніше провідні російські виші писали персональні листи кращим випускникам шкіл Вінниччини і запрошували їх на навчання. Але у останні роки такі запрошення надсилають кращі університети України – імені Шевченка та інші. Тобто вінницькі випускники, переможці престижних олімпіад, дуже цінуються.