Нещодавно ворог завдав повітряного удару по Ладижинський ТЕС. Як колись в далекому березні 2022 року, окупант вирішив шкодити холодом мешканцям Ладижина. Але місто, як вже декілька місяців запевняє виконувач обов'язків міського голови Олександр Коломієць, готове зустріти зиму, бо є збудована та обладнана альтернативна система теплозабезпечення. До цього всього Товариство Червоного Хреста України має намір передати до Ладижина ще додаткові газові модульні котельні.
Хтось може сказати що тема заїжджена, що знову опоненти розганяють зраду. Мер сказав – мер виконав. Сказав, що будуть когенраційні установки – привезли спонсори, сказав будуть збудовані додаткові котельні – збудували, хоч знову спонсори обладнання в ті споруди привезли, але то нехай.
Немає чого кватирок відчиняти, "альтернативна система опалення в Ладижині збудована коштом місцевого бюджету, з допомогою благодійників і без допомоги держави", - зазначає Коломієць. Вочевидь якась частина місцевого бюджету не входить до державного, а складається виключно з благодійництва.
Спочатку Олександр Коломієць активно інформував про можливості альтернативної від Ладижинської ТЕС системи опалення в інтернет мережі, далі сам почав їздити по об'єктах. Місто, та що там місто, країна має знати про досягнення керівництва Ладижина, які за два роки подолали проблему, що створив ненависний ворог.
В котельні тепло, в оселях холодно
Інформація щодо підготовки та готовності до зими оптимістично ллється з інтернет-джерел різного ґатунку: тут і регіональні ЗМІ, Facebook і Telegram канали. В першу чергу тепло в дитячі садочки, запевнив Олександр Коломієць – святе діло, далі школи та ліцеї. Звичайно для початку 14 градусів небагато, але потихеньку будинки нагріються.
Яка ж ситуація в житловому секторі. Як тепло отримують мешканці будинків? А мешканцям будинків натхнення та віру в теплу зиму. Підтримати дух Ладижинців, які не дочекалися теплих "батарей" в оселях, Олександр Коломієць вирішив креативно. Зібрав команду депутатів, начальників служб і провів повноцінну фотосесію: дивіться люди, тепло ось, поруч, в котельні.
Помацати дрова, подивитися на чудернацькі прилади зібралося чимало народу, "депутати мали нагоду на власні очі побачити, як відбувається процес генерації теплової енергії. Газова блочно-модульна котельня, твердопаливні котельні ІІІ мікрорайону та лікарні, котельня ПрАТ "Біолік" - розповів про те, яка величезна робота була проведена на кожній з них" – зазначив виконувач обов'язків міського голови на своїй сторінці в Telegram.
Скажу дуже чудово виглядає. Містяни мають радіти та звеличувати виконувача обов'язків міського голови. Я думаю ніхто не дорікне, що за обладнання індивідуального опалення в окремих оселях доведеться платити особисто мешканцям, але то дрібниці, труби та газ підвели, пільгові кредити запропонували, справляться, як захочуть бути з теплом. Тепло є, у котельні тепло, споруди навчальних та дошкільних закладів дещо промерзли, але зараз відігріються, можна буде відвідувати, крапка! Решта якось буде.
Що ж мовчать ті хто так і не дочекався тепла?
А вони не мовчать, їх лише треба почути. Ось так, у соціальних мережах, люди які не отримали тепла відреагували на фотосесію, вони не вірять, тому що в цьому році опалення прийде в оселі. Мешканці відчуваючи холод, отримують рахунки за тепло. Такий підхід держави посилює недовіру до влади, а фото піару депутатів у котельні на чолі з в.о. міського голови показує хто в цьому винен.
Далі більше, виявляється треба лише запитати доступним способом про проблеми містян і відразу картина ситуації вимальовується. Подібних повідомлень вдосталь. Я бачимо є питання не лише про повну відсутність опалення, але і його недостатність, де вже спромоглися підвести. Тривіально холодно. Може "не тягнуть" котельні, але ми бачили на фотосесіях в.о. міського голови всі задоволені. Можна гадати багато, однак є конкретні відповідальні особи, які мають відповісти на питання: чому тепло в котельні є, а в будинках немає? Здається порушені причинно наслідкові зв'язки, але над цим ніхто не хоче замислитися.
Нічого не бачу, нічого не чую, мало що можу...
Проблеми реальні та на них область відреагувала швидше ніж міський голова. Заступник начальника Вінницької обласної військової адміністрації Олександр Піщик звернув увагу на необхідність забезпечення теплом мешканців квартир, де наразі відсутнє централізоване опалення.
"Люди, що проживають у таких умовах, мають бути забезпечені теплом. Міська влада та всі причетні служби повинні спрацювати комплексно й відповідально. Ми також допоможемо всім, чим необхідно", – зазначив Олександр Піщик.
Чомусь він не говорив про котельні спонсорів, не поїхав мацати труби, потриматися за колоду чи милуватися свіжою фарбою на стінах, мова йшла про конкретних людей в конкретних умовах, що потребують допомоги зараз. Цікаво, а звідки ж дізналися в області, що є конкретні проблеми в житлових будинках? Дуже просто: "Штаб продовжить моніторинг ситуації в регіоні, аби вчасно реагувати на виклики та забезпечити стабільне проходження зимового періоду."
Чому Олександр Коломієць не чує мешканців холодних осель? Вони багато що можуть розказати, але щоб їх почути, міському голові треба провести моніторинг проблем з опаленням, бо лише область його проводить.