Тривалий «спір» щодо приміщення по вулиці Соборній, яке багато років займає Вінницька обласна дитяча бібліотека імені Франка, вийшов на фінішну пряму. У Вінницькій облраді планують створити одну потужну обласну дитячо-юнацьку бібліотеку, об’єднавши фонди двох «шкільних» закладів. Також наукову медичну бібліотеку у свою чергу приєднають до «Тімірязєвки».
Питання реформації бібліотечних закладів нагальним стало давно. Проте «загострення» відбулося із появою у будівлі на Соборній музею української марки, для якої не вистачало місця, адже більшість площ орендувала бібліотека Франка. Коли термін оренди закінчився, заклад «попросили» звільнити площі, але колектив та батьки відвідувачів чинили «спротив». До того ж власник – облрада – не робила кроків щодо пошуку нового місця. Хоча «план» був ще три роки тому.
Чому музейникам так потрібно розширення? Лише для 10-15% музейних фондів знайшлось місце в нинішній експозиції, решта чекає на збільшення площ, а оскільки у міській владі обіцяли, що закладу гарантовано розташування у центрі міста, то про переселення подалі від Соборної мова ніколи не йшла.
Про «план» реформації у Вінниці казали давно. Його суть в об’єднанні бібліотек. З приміщення по вулиці Льва Толстого медична переїжджає до обласної універсальної бібліотеки ім. Тімірязєва, фактично вливається у більш потужну. Дитяча бібліотека ім. Франка «опановує» звільнене приміщення, що розташоване поруч з юнацькою бібліотекою. Їх фонди теж об’єднають.
Як зазначає заступник голови облради Ігор Івасюк, створення такого єдиного бібліотечного простору покращить і послуги, які надають бібліотеки, і сприятиме розвитку самих закладів.
«Ми маємо можливість створити єдину потужну бібліотеку для дітей і юнацтва, теж імені Франка – на вулиці Льва Толстого, – розповів Ігор Івасюк. – Це буде правильно із точки зору надання цих послуг, адже вони зберігаються у центрі міста. Але ці послуги будуть більш якісними. Сьогодні у кожної бібліотеки свої фонди. Є випадки, коли закуповується одна і та ж література, періодика, а було б доречно купувати більший спектр літератури, якщо це буде одна велика бібліотека. Також це можливість проводити більше заходів зі школярами».
За його словами, біля нового приміщення дитячої бібліотеки на Льва Толстого планують встановити дитячий майданчик, а також зробити спільний благоустрій територій біля обох бібліотек.
«Не зовсім правильна ситуація, коли є дві наукові бібліотеки і фактично розділені фонди, - зазначає І.Івасюк щодо існування медичної та універсальної бібліотек. - Вважаю, що ми маємо створити потужну медичну філію в рамках бібліотеки ім.Тімірязєва, і таким чином дати можливість усім користувачам цієї філії доступ до величезних наукових фондів».
Як зазначається на сайті облради, від дитячої та юнацької бібліотек надіслано звернення до Міністерства культури у підтримку такого об’єднання. Тобто нині колективи «за» спільне майбутнє.