З минулого року в Ладижині вперше за довгий час почалися роботи з поточного ремонту підʼїздів житлових будинків. Дехто з містян уже відчув “покращення” на власному досвіді: відгуки — різні. Безумовно, обслуговування комунального господарства та житлового фонду — важлива робота та безпосередня відповідальність місцевої влади. Але не менш важливими є дотримання прозорості закупівель і відповідна якість робіт. А ще відповідальне ставлення до бюджетних коштів під час війни. Розберемося, чи із цим впоралися в Коломійцева.
“Велике ремонтництво”
Ремонт підʼїздів житлових будинків завжди був для Ладижина диковинкою — його майже не робили, а останні поодинокі кроки в цьому напрямку були зроблені ще в 2018 році. За попереднього очільника громада майже втратила надію на будь-який розвиток міста, тож і відсутність якихось суттєвих робіт із підтримки стану житлового фонду особливо нікого не дивувала.
З приходом на посаду в.о. мера Олександра Коломійця в багатьох ладижинців зʼявилися надії на позитивні зміни. В чомусь ці надії виправдовуються — Коломійця дійсно є за що похвалити. Втім, “тепла ванна” ще нікому з політиків не йшла на користь, тож усі кроки влади варто оцінювати критично та уважно.
Навесні 2023 року Міська рада через КП “Ладжитлосервіс” розпочала “велике ремонтництво” — з того часу оголошено та проведено закупівель послуг з “поточного ремонту підʼїздів” на загальну суму в понад 2,5 млн грн. Ще 1,6 млн грн було спрямовано на “поточний ремонт електрообладнання в житлових будинках”. Щоб оминути необхідність проводити відкритий тендер, кожен обʼєкт було виділено в окремий підряд. Всі ці “жирні” лоти поділили між собою чотири ФОПа — Михайлик, Северин, Пшемський і Баламут.
“Чотири вершники” ремонту
Пшемиський Анатолій Михайлович
Анатолій Михайлович розпочав свою підприємницьку діяльність як ФОП у далекому 2000 році. Основний вид діяльності — “Будівництво житлових і нежитлових будівель”. Але, крім цього, підприємець має широке коло компетенцій, серед його КВЕДів кілька десятків видів діяльності від “Надання послуг перукарнями та салонами краси” до “Діяльності готелів і подібних засобів тимчасового розміщування”.
Загалом за 2023-24 рр Пшемиський отримав шість обʼєктів на “поточний ремонт підʼїздів” і ще один — на “поточний ремонт частини під’їзду” на загальну суму 824 510 грн:
- Вул.Будівельників 27;
- Вул.П.Кравчика 16;
- Вул.Прибережна 1;
- Вул.Ентузіастів 41;
- Вул.Процишина 54;
- Вул. Прибережна 2;
- Вул. Процишина 91 (ремонт частини під’їзду №2).
На цьому плідна співпраця Пшемиського з містом не завершується. Загалом за 2023-24 роки, він отримав підрядів від Міськради та підконтрольних їй структур на загальну суму в 2 590 473 грн.
Северин Віктор Вікторович
ФОП Северин зареєстровано в 2017 році. На відміну від Пшемиського, Віктор Вікторович не настільки різностороння особистість — крім основного КВЕДа “Вантажний автомобільний транспорт”, в нього “лише” сім додаткових (переважно, будівельних).
Із листопада минулого року Северин отримав від ПП “Ладжитлосервіс” підряди на поточний ремонт підʼїздів на 16 обʼєктах на суму 671 946 грн:
- Вул. Подільська 6;
- Вул. Подільська 12;
- Вул. Подільська 3;
- Вул. Подільська 26;
- Вул. Ентузіастів 42;
- Вул. Процишина 54;
- Вул. Процишина 11;
- Вул. Подільська 10;
- Вул. Подільська 9;
- Вул. Подільська 8;
- Вул. Піонерська 11;
- Вул. Прибережна 1;
- Вул. Піонерська 7;
- Вул. Піонерська 5;
- Вул. Піонерська 4;
- Вул. Піонерська 2.
Якщо до цього додати й інші роботи, що виконував Віктор Вікторович на замовлення міста, то за 2023-24 роки загальна сума складе 2 104 745 грн.
Баламут Сергій Петрович
Сергій Петрович розпочав свою діяльність нещодавно, в січні 2024 року, основний КВЕД — “Консультування з питань комерційної діяльності й керування”. Він теж талановитий бізнесмен, який має досить різноманітні види діяльності: від “Прісноводного рибальства” до “Електромонтажних робіт”. Баламут, який лише цього року почав діяльність, уже встиг отримати від міста десять підрядів на поточний ремонт електро обладнання в житлових будинках на загальну суму 1 608 500 грн:
- Вул. Ентузіастів 41;
- Вул. Будівельників 39;
- Вул. Будівельників 25;
- Вул. П. Кравчика 37;
- Вул. П. Кравчика 15;
- Вул. Будівельників 25;
- Вул. Будівельників 39;
- Вул. П. Кравчика 15;
- Вул. П.Кравчика 37;
- Вул. Ентузіастів 41.
Непогано, як для підприємця-початківця, правда? Примітно також, що насправді мова йде лише про пʼять будинків, але кожна адреса має по два закупівельні лоти. Виходить, з першого разу Сергій Петрович із задачею не впорався?
Михайлик Сергій
Михайлик, мабуть, найцікавіший підприємець із усіх, про кого йдеться в цьому матеріалі. ФОП зареєстровано ще в 2001 році, основний вид діяльності — Будівництво житлових і нежитлових будівель. Серед інших КВЕДів: Торгівля мотоциклами (45.40), Ремонт комп'ютерів і периферійного устатковання (95.11), Роздрібна торгівля з лотків і на ринках (47.89) тощо. Загалом, нічим особливо не виділяється серед інших “героїв”. Але штука в тому, що згідно з системою YouControl, Сергій Михайлик має російське громадянство. Дуже сумнівним рішенням видається на 11й рік війни та третій рік повномасштабного вторгнення віддавати бюджетні підряди громадянину країни-агресора.
Підпис до фото: Сергій Михайлик має громадянство рф
Втім, очевидно, в міськраді іншої думки. З травня 2023 року Михалик отримав від міста 11 обʼєктів (Поточний ремонт підʼїзду) на суму 1 072 997 грн:
- Вул.Процишина 54 (п. 7);
- Вул. Процишина 6;
- Вул. Незалежності 129;
- Вул. Ентузіастів 4;
- Вул. Будівельників 80 (п. 2);
- Вул. Будівельників 80 (п. 1);
- Вул. П. Кравчика 17 (п. 5);
- Вул. Ентузіастів 60 (п. 5);
- Вул. Ентузіастів 60 (п. 3);
- Вул. П. Кравчика 17 (п. 4);
- Вул. Процишина 10 (п. 7).
Цікаво також те, що співпрацю з громадянином росії Міськрада та її структури пожвавили саме в 2023 році. До цього, за 2021-2022 рр, загальні суми, які отримав ФОП Михайлик, не сягнули навіть 20 000 грн і стосувалися закупівлі електроніки та компʼютерної техніки.
Кількість VS Якість
Коломієць набрав досить жваві темпи свого “великого ремонтництва” і за два роки зробив більше, ніж попередня влада за десятиліття. Але в гонитві за кількістю, як відомо, часто страждає якість. Тут не сталося винятку. Ладижинці, чиї підʼїзди вже встигли відремонтувати, скаржаться в соцмережах на низьку якість робіт.
Так, наприклад, в телеграм-каналі Ладижин-Інфо користувачі скаржаться в коментарях на те, що звітні фото Міськради та її підрядників не відповідають дійсності та діляться власними світлинами та “вдячностями”.
Підпис фото: “Свіжий” ремонт підʼїздів від Коломійця
“В 27А розказати як зробили? Поміняли вікна і двері. Зробили ремонт в під'їздах. Потім підвезли риштування для утеплення будинку.А потім хоп, і через пару днів їх повезли до пʼятого будинку. А в нас, щоб ви розуміли, через вікна які були запінені, коли йшли дощі, йшла вода на сходові клітини. От вам і до заднього місця ремонт. Все як в нас через ж***”, — ділиться в Телеграмі ладижинка Алла.
Низьку якість робіт люди повʼязують із непрозорісттю діяльності міської влади та проведенням закупівель в обхід тендерних процедур.
Користувач із ніком 222 зазначає: “Ніколи не буде ніякої якості, у випадку коли підряди з барського плеча роздає во своєму наближеному колу. З якого дива обійшлося без електронної системи закупівель? Хоча і це вже давно вибудована схема”.
Тут ремонтуємо, тут не ремонтуємо, тут рибу загортаємо…
Цікаво також дізнатися логіку, якою керуються в Міськраді, обираючи обʼєкти, що потребують поточного ремонту. Більшість будинків, чиї підʼїзди наразі підпали під “велике ремонтництво” Коломійця, знаходяться в різних куточках міста та неповʼязані жодним очевидним чином. Вони не були в найгіршому стані та не знаходяться в одному районі.
Єдине, що поєднує ці обʼєкти — вісім вулиць, на яких вони розташовані: Процишина, Незалежності, Ентузіастів, Будівельників, Кравчика, Ентузіастів, Прибережна та Піонерська. Хіба що, в тих будинках живуть “правильні люди”, чи “любі друзі” мера. Але хіба так буває? Наводимо мапу розташування будинків, що підпали під роботи з поточного ремонту підʼїздів та електромереж.
“Маємо те, що маємо”
В умовах повномасштабної війни та тяжкої енергетичної кризи, влада на всіх рівнях має діяти вдвічі відповідальніше, раціонально витрачаючи кошти на те, що дійсно потрібно. Як бачимо, Коломієць не готовий повністю попрощатися з ганебними практиками свого попередника, а вся його декларована прозорість і відкритість закінчується там, де починається звичний “схематоз”.
Пане Олександре, прозорість — це не постіки в Телеграм із само-нахвалюванням і успішними успіхами. Прозорість — це, коли громада чітко розуміє, куди, як та навіщо витрачаються бюджетні кошти. Якщо ж мільйонні ремонтні роботи в обхід тендерів діляться між чотирма ФОПами, один із яких має громадянство рф, а ще один веде діяльність меньше року, ні про яку прозорість говорити не можна.