У Могилеві-Подільському, Ямполі та Рахнах-Лісових правоохоронці затримали представників угруповань, які переправляли клієнтів у Молдову та Румунію поза офіційними пунктами пропуску. Послуги «трафікерів» оцінювались від 6000 до 8500 доларів.
Як повідомляють у відділі комунікації поліції Вінницької області, у Могилеві-Подільському затримали трьох фігурантів – двох місцевих жителів та вінничанина 36, 57 та 47 років. За $8500 вони переправити військовозобов’язаного до республіки Молдова. Зловмисники встигли отримати лише завдаток, другу частину грошей клієнт повинен був перерахувати під час переправлення, якому завадили поліцейські.
Того ж дня в Ямполі були затримані місцеві мешканці 32 та 39 років. Клієнтові вони повідомили заздалегідь розроблений маршрут, умови та порядок дій під час переправлення через державний кордон, додавши для подолання Дністра гідрокостюм і ласти. Вартість трафіку – $6000.
Біля залізничної станції Рахни в с. Рахни-Лісові Тульчинського району правоохоронці затримали 50-річного вінничанина після отримання ним від клієнта 6000 доларів за допомогу у незаконному перетині держкордону до Румунії. Чоловік «працював» сам: здійснював пошук осіб, охочих незаконно переправитися в іншу країну, надавав поради та вказівки щодо перетину зони дії Чернівецького прикордонного загону поза пунктами офіційного пропуску, забезпечував провідниками через місцевість тощо.
У затриманого вилучили мобільний телефон, чорнові записи, банківські картки, 6000 доларів та 6000 євро, автомобіль Тоyota Venza, а також інші речові докази протиправної діяльності.
Усі фігуранти поміщені до ізоляторів тимчасового тримання. Їм повідомлено про підозру у вчиненні злочинів.
Триває розслідування кримінальних проваджень за ч. 3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) КК України. Такий злочин карається позбавленням волі на строк до дев’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна. Суд обрав усім правопорушникам запобіжний захід – тримання під вартою.
Документування кримінальних правопорушень здійснювали слідчі слідчого управління ГУНП у Вінницькій області та Могилів-Подільського райвідділу поліції спільно з оперативниками УСБУ у Вінницькій області та працівниками 24-го прикордонного загону. Силову підтримку забезпечували спецпризначенці КОРД. Процесуальне керівництво – Вінницька обласна та Могилів-Подільська окружна прокуратури.