Один із лозунгів Віктора Януковича у 2004 році був «тому що послідовний». Дійсно, колишній президент послідовно вів Україну до тандему із Росією, віддаляючись від єврокурсу. Натомість нинішній кандидат у президенти Володимир Зеленський, який ще кілька місяців назад взагалі був далеким від політики, змінює своє ставлення до державної політики миттєво, протягом тижнів, навіть, і днів.
Яскравий приклад – підтримка в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.
Сайт 112 каналу пише, що Володимир Зеленський публічно підтримав Супрун на зустрічі з представниками бізнес-спільноти: «Що стосується Супрун, ви знаєте. Я не глибоко в цьому питанні, але я розумію одне, що якщо в нашій країні з усіх реформ ця одна з небагатьох, яка хоч якось тримається, то треба за таких людей триматися. Все, що я розумію, це однозначно треба давати людям карт-бланш. Я розумію, що це гостра тема, медицина пов'язана зі здоров'ям, зі смертністю і так далі, але це той рідкісний випадок, коли треба дати можливість», - заявив Зеленський.
Дійсно, Володимир Зеленський має неабияку рацію в тому, що медицина в Україні пов’язана зі здоров’ям. Важко не погодитись із таким потужним висновком кандидата.
Важче зрозуміти, як гіпотетичний президент Зеленський раніше бачив керівником МОЗ Євгенія Комаровського, який був жорстким опонентом, послідовним критиком діяльності Уляни Супрун. Хоча, і сам Комаровський у березні цього року вже каже, що «Супрун не така погана, як це здається».
На тій самій зустрічі Володимир Зеленський сказав, що держава «має тримати під контролем інформаційну політику в країні». Фактично, демократичний прихильник мирних перемовин із Путіним Зеленський – за цензуру? «Не можна щоб людину можна було просто, через якісь особисті справи в області медицини, не можна щоб людину могли розтоптати на тому чи іншому каналі. Люди це слухають, люди цього довіряють і починають погано ставитися до її реформ, не розуміючи що там відбувається, на якій стадії ця реформа. Коли все закінчиться, коли все вийде», - заявив він. Тобто, фактично Володимир Зеленський виступив проти тої публічної критики, яку проводив Євгеній Комаровський, якого Зеленський бачив керівником МОЗ до того, як почав нахваляти Супрун…
Непроста логіка. Вона чіпляє не тільки фактор згоди чи незгоди, але і варіюється в залежності від часу, а також інших зовнішніх факторів.
Зеленського можна зрозуміти — він хоче сподобатися Штатам і домогтися від них як мінімум нейтралітету до своєї персони перед виборами. І якщо Зеленський-актор озвучував далеко не проамериканську позицію, то сьогодні Зеленський-політик озвучує речі абсолютно зворотні. А команда кандидата, яку він по крихтах збирає «на ходу» сьогодні є втіленням радикально прозахідного курсу.
Коротше, телезірка Володимир Зеленський критикував багато речей, які сьогодні хвалить.
До Нового року він говорив, що нам не потрібно прагнути в ЄС і НАТО — ніхто Україну туди не запрошує. На останніх же зустрічах із західними дипломатами «слуга народу» чітко артикулював євроатлантичну інтеграцію України. Щоправда, потім заявив, що потрібен референдуму – і це попри те, що курс вже прописаний у Конституції.
До виборів – тиждень. Скільки разів ще змінить риторику Зеленський – невідомо. Але однозначно зрозуміло, що сьогоднішні заяви шоумена-політика і його завтрашні слова можуть бути абсолютно протилежними. І це він ще жодного дня не був у політиці…