Міський голова, розповів, що вона однозначно стосується таких категорій населення, як інваліди I і II груп, учасників війни. У той же час, органи місцевого самоврядування можуть визначати самі категорії людей, яким буде надаватися монетизація.
Як розповів Сергій Моргунов, ситуація з пенсіонерами неоднозначна. Адже один отримує пенсію 1400 грн, інший - вісім, а деякі ще й працюють. Справедливо буде давати гроші на проїзд всім однаково? Дане питання поки розглядається. Якщо порахувати по Вінниці всі пільгові категорії, і всіх пенсіонерів, то необхідно буде перераховувати не менше 200 млн грн з цієї монетизації.
Про монетизації пільгового проїзду на днях висловилися в обласній асоціації перевізників.
- Зараз є 42 види пільговиків. У Вінницькій області 450 тис. Пільговиків, 90000 - у Вінниці. Ми страждаємо від збитків, і монетизація нас витягне, - каже перевізник Віктор Стецький. - Цього року в Вороновиці вирішили, що пільговий проїзд надають 4 категоріям: учасникам бойових дій, чорнобильцям, афганцям та багатодітним. Підписали договір про відшкодування 220 000 на рік, Сокірінецька ОТГ - 8000 в місяць, Гавришівка - близько 5000. Вони надають людям проїзні і в кінці місяця відшкодовують їх вартість.
Нагадаємо, Уряд затвердив Порядок монетизації пільг на проїзд. Монетизованим соціальний мінімум - 30 поїздок на місяць на різні види транспорту. До 1 червня облдержадміністрації повинні затвердити розміри щомісячних виплат пільговикам. А органи місцевого самоврядування вирішити: давати гроші людям на проїзд на руки, або залишити все як є.