Вишивальниця із Вінниці Анастасія Фоміна створює копії вишитих сорочок зі стародавніх картин. І від оригіналу їх відрізнити складно. Нещодавно майстриня поділилася черговою роботою: вишитою чоловічою сорочкою з відомої картини В. Тропініна «Українець». Нагадаємо, художник певний час мешкав на Вінниччині.
«Схеми вишивки розробила пані Лідія Бебешко, за що їй повага і величезна вдячність! В деякі деталі я вносила власне бачення: підбирала тканину, колір ниток так, як відчувала і так, як бажав мій чоловік. Вишивалась ця краса для мого коханого, який, я сподіваюсь, буде із задоволенням носити сорочку. Тому і презентація трохи інакша, ніж в першому проекті, де ми намагалися досягнути найбільшої схожості з оригіналом», - написала А.Фоміна у Facebook.
За її словами, вона представила власника сорочки, одягненого у подільську красу, яка зачаровує і не перестає дивувати навіть через 200 років.
«Бо саме в 1820 році у с.Кукавка Подільської губернії Могилівського повіту (зараз Могилів-Подільський район Вінницької області) Тропінін написав картину «Українець». На фото мій коханий чоловік Vlad Fomin у відтвореній сорочці. В цей раз для вишивки я використала стару конопляну тканину, нитки ДМС Perle 930. Техніки вишивки: замкова низь, вирізування, зерновий вивід, мережка «стовпчики», зубцювання. Збирала за старовинним кроєм, намагалась заховати всі шви, щоб було охайно, як на наших давніх сорочках. (ще фото будуть у наступних постах). Поверх сорочки одягнуто мантину − міжсезонний верхній одяг південних регіонів Східного Поділля (Саме цей екзкмпляр із с.П’ятківка Бершадського району Вінницької області). Мантина часто оздоблювалась вишивкою, одягалась на запах, підперезувалася поясом», - пояснила майстриня.