"Вам потрібно всього 30 хвилин, щоб перевірити стан серця! Безкоштовно!" - кажуть спеціалісти проекту "Медична допомога хворим з серцево-судинними захворюваннями Вінницька ОДА".
Як запевняють фахівці, безкоштовне обстеження можна зробити у будь-якому Центрі первинної медико-санітарної допомоги за місцем проживання.
"Початкові зміни, яких Ви не відчуваєте, лікар почує при прослуховуванні грудної клітки. Чи є у Вас ризик інфаркту, покаже ЕКГ", - зазначають учасники проекту. Також вони додають порада від Лесі Распутіної, професорки кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М. Пирогова, докторки медичних наук: «Кожна доросла людина після 18 років раз у рік має проходити профілактичний огляд. Розпочинайте з відвідування сімейного лікаря!»
Так, відомо, що у людей з цукровим діабетом та схильністю до періодичних стрибків цукру захворювання серця можуть тривати безсимптомно.
Тому медики закликають обстежуватись частіше.
Також спеціалісти проекту радять при будь-яких дивних відчуттях в організмі, поквапитись до лікаря. Леся Распутіна радить: «Незвичні відчуття у ділянці серця, задишка, раптова пітливість, біль у грудях, котрий здебільшого виникає у відповідь на фізичні навантаження — все це привід обстежити серце. Характер болю — різний: тупий, ниючий, тиснучий, пекучий. Він може віддавати в руку чи шию. Зволікати небезпечно. Фактор часу грає ключову роль при попередженні серцевої катастрофи».
Отже, якщо маєте хоч один з цих симптомів — проведіть обстеження серця і судин!
Гловне фото: проект "Медична допомога хворим з серцево-судинними захворюваннями Вінницька ОДА"