Останній місяць осені для вінничан та усіх українців стане випробуванням, особливо для метеочуттєвих людей. В листопаді очікуватиметься коливання спричинені магнітними бурями. Перші поштовхи очікуються вже на початку місяця, а пік припаде на 19-21 числа.
Згідно даних Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця ФІАН незначні коливання будуть відчутні вже 1 та 7 листопада. Тоді як із 17-го варто приготуватися до хвилі геомагнітної активності.
Зокрема, найсерйозніша магнітна буря у листопаді триватиме упродовж тижня – з 17 до 24 числа, пік якої очікується 19-21 листопада. Щоправда, згідно зі шкалою вимірювання, вчені відносять ці геомагнітні коливання до слабких.
Календар магнітних бур у листопаді:
1, 7, 16, 23, 24, 25 листопада.
з 17 до 24 числа, пік коливань – 19-21 листопада.
Основною причиною поганого самопочуття під час таких явищ є стрибок атмосферного тиску. Схильність до метеозалежності зазвичай буває вроджена, але під час сильних коливань проблеми зі здоров'ям можуть відчувати навіть здорові люди, до того ж за декілька днів до чи після бурі.
Щоб уникнути неприємних наслідків, варто:
- зміцнювати судини і займатися спортом;
- дотримуватися правильного режиму сну й відпочинку.
- мінімізувати сіль у раціоні та відмовитися від шкідливих звичок, зокрема від куріння;
- контролювати тепловий режим організму, не допускаючи різких перепадів;
- наситити організм вітамінами;
- дотримуватися душевної рівноваги.
За словами фахівців, депресія, песимізм, відсутність радості й вражень ведуть до посилення метеочутливості, тож у "небезпечні" дні магнітних коливань варто оточити себе приємними речами і людьми, щоб знизити ризик.