У Вінниці, з нагоди 65-річчя з часу депортації кримських татар та 30-річчя закінчення їх примусового виселення, відкрили моновиставку відомого севастопольського художника Михайла Крошечкіна-Крошицького. Відомо, що окрасою даної локації стала картина митця «Кримська татарка», та презентовані два альбоми Севастопольського художнього музею.
Як повідомляють у Вінницькій обласній державній адміністрації, виставка проводиться з нагоди 65-річчя з часу депортації кримських татар та 30-річчя закінчення їх примусового виселення. В експозиції також презентовані два альбоми Севастопольського художнього музею ім. М.П.Крошицького, тож вінничани та гості міста мають можливість ознайомитися із творами севастопольських художників ІІ пол.ХІХ ст. та сьогодення.
Як розповів завідувач науково-дослідного відділу образотворчого мистецтва Сергій Бартко:
Михайло Потапович надавав перевагу реалістичній традиції у мистецтві модерну к.ХІХ – п.ХХст., який передбачав поєднання різних практик. Це був досить цікавий художник. Він був співзасновником Асоціації севастопольських художників, живописцем, відомим і як портретист, і як художник історичного жанру. Його також цікавили образи побутового плану
Що стосується картини «Кримська татарка» - це єдина робота Михайла Крошечкіна-Крошицького у Вінницькій області. Картина «Кримська татарка» етюдного характеру, художник намагався відтворити сутність побуту та життєвого устрою - у центрі уваги молода дівчина – кримська татарка у національному вбранні: в сукні «антер», накидці («кірха» або «хірха»), темно-вишневий колір якої свідчить про знатне походження дівчини, а також у головному уборі «фес». Крім цього, тут присутня й емоційна наповненість.
Про життя і творчість видатного жанриста, пейзажиста і портретиста Михайла Крошечкіна-Крошицького, який народився 1870 р. в Севастополі, М. Крошечкін-Крошицький у 1920–1930-ті рр. мешкав у Севастополі, де зараз знаходиться художній музей, що носить його ім’я. Варто зазначити, що життєвий шлях митця тісно пов'язаний не лише із Севастополем, але й з Харковом, де він також працював і викладав, проводив активну просвітницьку роботу.
Довідка:
Михайло Потапович Крошечкін-Крошицький (1870 – 1935 рр.
З початку 1900-х рр. жив і працював у Харкові. Мав власне видавництво листівок. З 1921 р. мешкав у Севастополі. Викладав у навчальних закладах Харкова і Севастополя, в ізостудії при БОФі (Севастополь).
М.П.Крошечкін-Крошицький був учасником Гуртка харківських художників (1900 – 1908); ТПХВ (1902); Санкт-Петербурзького товариства художників (1904 – 1912); Товариства харківських художників (1905 – 1918, член-засновник); САХР (1923 – 1931, член-засновник, перший голова).