У Вінниці в першій половині дня дещо ускладненим був рух транспорту центром міста. Але причина приємна: знімали масові сцени нової художньої стрічки про Другу світову війну та Вінницю в роки нацистської окупації.
«Це – 1941-й рік, початок окупації Вінниці, історія про знищення у місті євреїв, - розповідає режисер фільму Валерій Шалига. - Це у нас сьогодні перший знімальний день отакий важкий. Важко знімати такі сцени, ще й у такому місті як Вінниця, де все – нове і сучасне».
За словами Валерія Шалиги, зйомки триватимуть кілька місяців і проходитимуть не лише у Вінниці, а в інших містах. До масових сцен у Вінниці залучили місцевих реконструкторів.
Один з них – Віталій Головенько розповідає, що зйомки у фільмах для них уже звична справа:
«Однострої усі наші, зброя наша, спорядження, одяг тих часів, автомобілі задіяно із приватних вінницьких колекцій, зокрема, із музею, що діє біля ставки «Вервольф». Ми вже у стількох фільмах знімалися, що нас теж можна називати професійними акторами».
У масових сценах уже звик зніматися й Назар із Києва. У Вінниці в нього місія особлива – хлопець, «стилізований» під 1941-й рік, грає акордеоніста тих часів. Цікаво, що інструмент в нього не бутафорний, а справжній – трофейний німецький. Із написів на ньому видно, що у 1947 року акордеон комусь подарувала дівчина на ім’я Зоя.
Після зйомок кількох масових сцен за участю техніки знімальний майданчик дещо змістився з дороги, звільнивши рух, але вінничани й далі скупчуються біля знімальної групи, фотографуються із «німцями» та «партизанами», автомобілем тих часів та одним з головних учасників зйомок – конем.