Експозицію, присвячену Містам-Героям незалежної України, відкрили на фасаді Будинку офіцерів у Вінниці. Кожний з десяти банерів присвячено містам, яким присвоєно статус героя указами президента України у 2022 році.
Як розповіла журналістові АрміяInform начальниця Будинку офіцерів полковник Олена Іванова, ідея створення цієї експозиції виникла одразу ж після присвоєння героїчним українським містам відповідного звання. Проблема була лише щодо друку. Адже в перші тижні війни у Вінниці, як і в більшості міст України, не працювали друкарні та фірми, що займаються ширкомасштабним друком. За цей час в управлінні морально-психологічного забезпечення командування ПС та у Будинку офіцерів було підготовлено кілька варіантів колажів. Коли остаточні варіанти кожного з них затвердив командувач Повітряних Сил, керівництво 60-го ГБО зв’язалося з власницею однієї з місцевих друкарських фірм, і невдовзі питання друку було розв’язано.
Чернігів, Херсон, Харків, Миколаїв, Маріуполь, Буча, Ірпінь, Гостомель, Охтирка та Волноваха… Розстріляні, зруйновані, зґвалтовані, зморені голодом та страшними ранами, смертельно втомлені, але незломлені — назви цих міст сьогодні відомі навіть тим українцям, які не дуже сумлінно вивчали у школі географію, і тим іноземцям, які, можливо, до цього року навіть не знали, у якій частині світу розташована Україна…
Вінничани та гості міста, переважна більшість з яких — переселенці, не проходять повз Будинок офіцерів без емоцій. Чимало перехожих фотографуються біля експозиції чи просто застигають у скорботному мовчанні. Співробітникам закладу доводилося чути від них — миколаївців, херсонців, харків’ян та внутрішньо переміщених осіб з інших міст, що стали Героями: «так, ми звідти, це — наш біль, наш відтепер одвічний смуток і скорботна радість…» Адже на колажах — обрані військовими дизайнерами, так би мовити, візитівки цих міст — споруди, що зазнали руйнувань, у двох іпостасях: до і після приходу орди на українську землю. І такі світлини з гербами Міст-Героїв не залишають байдужими нікого.