Якою має бути традиційна писанка Східного Поділля? Яскраві кольори на чорному тлі – саме такою.
Маленькі вінничанини, разом з акриловою фарбою, пензликом та гарним настроєм прийшли у центрі міста, аби розмалювати велетенські писанки.
Досвідчені писанкарки із етномайстерні "Коло" вчили дітей розмальовувати чорне тло писанки яскравими кольорами – зеленим, жовтим, червоним. Адже, саме такою, за словами майстринь, є традиційна подільська писанка, яка має давню автентичну символіку, що збереглася майже незмінною.
"Чорний колір - це колір землі, чорнозему та багатства, добробуту. Зелений, жовтий та червоний – це ті кольори, які найчастіше використовувалися при написанні писанок. Ми навмисне обирали таку кольорову гаму, де було би представлено багато кольорів, щоб було привабливе для глядачів та цікаве для тих, хто розписує", – розповідає голова громадської організації "Етномайстерня Коло" Наталя Сентемон.
Для дітлахів дане дійство є цікавим та захоплюючим, тут малюють і хлопчики, і дівчатка. Поки хтось набирає фарбу, інші наполегливо виводять візерунки на гігантському велокодньому яйці.
Арт-проект "Пасхальні візерунки" відбувається вже вдруге у рамках фестивалю "Великоднє диво". Торік 6 великих писанок розмалювали міськими краєвидами Вінниці, цьогоріч додасться ще 4 - 2 із них розмалюють автентичними для Східного Поділля орнаментами.
Прикрашатимуть центр міста писанки до 11 квітня.