Зазначимо, одразу на підтримку І.Матковського встали парламентарка від «Слуги народу» Ірина Борзова, перша заступниця начальника ОВА та депутатка облради Наталя Заболотна, громадськість та волонтери. З понеділка під будівлею облради відбуваються протести медиків з вимогою повернути очільника на посаду.
І слід сказати, що аргументи цілком логічні. Процес звільнення та призначення у тиловій Вінниччині під час воєнного стану має бути прозорим і відкритим.
«Навіть під час воєнного стану механізм вирішення кадрових питань в обласних закладах охорони здоров’я має бути наступним: подання кандидатур Департаментом охорони здоров’я ОВА як органом управління їх розгляд на постійній комісії облради з питань охорони здоров’я, подальше голосування депутатів у сесійній залі. Так, без конкурсу, але не без процедур», - зауважив депутат облради від «СН» Євгеній Шаповалов.
На його думку, такий механізм відповідав «і букві, і духу Закону», це «було б політичним компромісом, досягнутим в легальний спосіб».
«Воєнний стан не відміняє повноважень депутатів. Склалося так, що депутати не були залученими до прийняття рішень, але понесли репутаційні втрати через одноосібне вирішення кадрових питань головою облради. Особисто не бажаю, щоб дії окремих осіб впливали на репутацію усієї інституції загалом», - пояснив свою думку Є.Шаповалов.
Він сказав, що вже направив депутатське звернення до Вінницької обласної прокуратури, щоб отримати оцінку законності та можливих правових наслідків розпоряджень, якими звільнялись та призначались керівники обласних закладів охорони здоров’я впродовж воєнного стану. А також звернувся до заступника голови постійної комісії з питань правової політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, Романа Квітка. Ідея у тому, щоб на наступному засіданні комісії розглянути, оцінити та надати висновки і рекомендації щодо пʼяти пунктів діяльності облради у період воєнного стану.
Він наголошує, що саме профільний департамент має подавати кандидатури очільник комунальних закладів, а депутати їх розглядати. А нинішня ситуація, на думку Шаповалова, «є індикатором системної відсутності сталої комунікації між керівництвом обласної ради та депутатським корпусом».
«Не дивлячись на мої постійні застереження, змушений константувати відсутність змін та покращень. Досі консультації з депутатами стосовно важливих рішень не відбуваються, засідання більшості постійних комісій є суто формальними заходами, а реальні рішення приймаються навіть не монобільшістю «Української стратегії Гройсмана», а невеликим колом осіб», - зазначив обранець від «Слуги народу».