Кілька місцевих активістів вважають себе «месниками» - 30 квітня вони організували рейд до Хмільницької районної лікарні, щоб у досить незвичній манері довести «порушення» головного лікаря. Керівника закладу змушували зізнатися, що він п’яний, навіть коли прилад поліції не виявив алкоголь у крові.
Інцидент мав місце під час обідньої перерви. У лікарні є невелике приміщення, де персонал або проводить наради, або обідає. За словами головного лікаря Василя Залецького, у той день вітали з днем народження співробітницю. Вона пригощала колег тортом та солодкою водою. Жодних алкогольних напоїв не було.
«У приміщення ввійшли активісти і від разу почали все фільмувати, а мене відверто принижувати, нібито я вживав спиртне. В нас так не прийнято. Так, жінку привітали, скоштували по шматочку торта», - пояснив ситуацію vinmedia керівник закладу.
«Гостей» не влаштовували пояснення головного лікаря, тому «діалог» перемістився у приймальне відділення. Активісти викликали наряд поліції, заявивши, що застали лікаря п’яним, та почали голосно ображати його у присутності медперсоналу та пацієнтів.
На запитання хворих, чого ображають В. Залецького і «командують» у лікарні, активісти пояснили, що їм, «як громадським діячам, це дозволено». Це був лише початок вистави. Усі дійство знімалося на камеру та супроводжувалося гучними звинуваченнями.
Коли приїхали правоохоронці, активісти їм вказали, що ті мають перевірити головного лікаря. Процедура передбачає присутність свідків і лікаря. У закладі такі є. Аби не влаштовувати виставу і надалі, Василь Залецькій спочатку погодився на перевірку, але в іншому кабінеті. Не на очах десятків людей, наче глядачів. Активісти почали сперечатися, і тоді головний лікар змінив думку. Він запропонував їхати до обласного наркодиспансеру.
Мабуть, така подорож не влаштовувала що поліцію, що невдоволену громадськість, тому був обраний компромісний варіант. Врешті-решт В. Залецький «перевірився» у присутності лікаря та працівника правоохоронних органів.
«Поліцейський зафіксував на камеру, як я з п’ятої спроби хоч щось «надув». Спочатку прилад показував «нулі», і лише потім – 0,1 проміле. Навіть за кермом дозволяється їздити при 0,2. Хоча припущення галасливих активістів виявилися марними, вони не заспокоїлися», - вказує головний лікар.
Невдоволена громадськість затребувала відкрити для догляду всі приміщення лікарні. «Фільмошоу» потребувало зміни «сюжету». Поліція лише споглядала…
«Кажу, є ухвала суду? Немає. Тому принципово не стану. Я можу показати журналістам, громадськості все, що забажають, але у даному випадку люди поводяться як загарбники», - зауважив Василь Анатолійович.
Далі він написав до поліції скаргу на дії активістів щодо перешкоджання роботі лікарів. За законом правоохоронці мають перевірити викладені факти. Сам В. Залецький запевняє, що такий «терор» його як керівника закладу почався від моменту призначення на посаду 29 серпня 2017 року. Навіть ще до знайомства з колективом, чоловіку, за його твердженням, почали погрожувати та вимагати залишити лікарню.
«Дзвонять мені регулярно. Звинувачують навіть у тому, що десь на Закарпатті не вистачає швидких… У той день у мене відбувся гіпертонічний криз. Раніше я переніс інсульт. Підозрюю, що хтось дуже чекає, щоб я втомився та залишив розпочате… Всі ж знають, що в Україні розпочалося реформування. Через оптимізацію скоротилася чисельність працівників. Залишися ті, хто працює, вони мають отримувати більше, а ледарі не потрібні. Це декому не подобається. Тому і тиснуть», - запевнив В. Залецький.
Завжди є кілька думок. Можливо активісти сумнівалися. Можливо сподівалися зненацька «захопити». Наразі мають бути задоволені висновком. Але, як виявилося, шоу зі зйомками і звинуваченнями влаштовують у Хмільнику не тільки у лікарні. Є й інші «обрані» заклади.
Але то вже інша історія. Цікаво, чи спроможна поліція захистити лікарів та забезпечити їхню безпеку у рамках закону?.. Перевірити стан керівника можна без вистав. Хоча з виставами завжди ефектніше.