Якщо акциз на пальне не залишиться у місцевих бюджетах, втрати для громад Вінницької області складуть 330 мільйонів гривень. На цьому наголошує регіональний консультант з бюджетних питань Вінницького РВ Асоціації міст України Ігор Вернигор.
Загалом, якщо з 2021-го року припинять зарахування до місцевих бюджетів частини (13,44%) акцизного податку, то по Україні громади втратять 7,5 млрд гривень.
Наразі Асоціації міст України скерувала відкрите звернення до Президента України, Голови Верховної Ради, голів депутатських фракцій та груп. Їх закликають підтримати збереження на постійній основі зарахування до місцевих бюджетів 13,44 % акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального. Це дозволить не допустити зростання дефіциту місцевих бюджетів та сприятиме забезпеченню фінансової спроможності місцевого самоврядування, як здобутку децентралізації.
"Місцевий акциз з пального для громад – це суттєвий фінансовий ресурс на розвиток: соціальна інфраструктура, місцеві дороги, освітні та медичні заклади, спортивні та дитячі майданчики. Скасування місцевого акцизу на пальне призведе до критичних соціальних наслідків для населення України. Громади втратять надійне джерело надходжень до місцевих бюджетів у часи економічної кризи, спричиненої пандемією і, як результат, можливість утримувати заклади освіти та охорони здоров’я; фінансувати зарплати вчителів, вихователів, лікарів; здійснювати закупівлі медикаментів та медичного устаткування, необхідних сьогодні для допомоги хворим на COVID-19. Адже, для багатьох громад акциз з пального приносить до 50% доходів у місцеві бюджети", - йдеться, зокрема, у зверненні Асоціації міст України.