За результатами торгів, які відбулись 23 лютого, ДП «Вінницький науково-дослідний та проєктний інститут землеустрою» приватизовано. Вивчивши пропозиції колективу установи щодо перспектив розвитку, новий власник – київська компанія «Івай Девелопмент Груп» – зберігає функції підприємства, пов’язані із землевпорядними та геодезичними роботами, а також сприятиме новим напрямкам. Про це під час брифінгу 16 квітня розповів директор підприємства Ярослав Ярославський.
Нагадаємо, держава позбувається активів, які не є стратегічними. Тому Фонд держмайна виставив на торги найбільший в Україні Вінницький інститут землеустрою з філіями у Хмельницькій та Чернівецькій областях. Це був перший подібний аукціон. За лот змагались вісім учасників, ціна з 15,6 млн зросла до 65 млн грн (з ПДВ).
«Це подія для галузі. Ми – перші, які приватизуються. Ми єдині на теренах області, хто займається всім комплексом землевпорядних робіт. За фінансовими показниками наше підприємство можна назвати успішним, адже попри конкуренцію з боку приватних структур, ми завжди працювали з прибутком і показували позитивну динаміку. Звичайно, війна внесла корективи, але у 2023-му ми перевищили фінпоказники 2015-16 років», – зазначив керівник підприємства.
Наразі на підприємстві у штаті працює 84 співробітника, а ще близько 15 фахівців залучаються додатково. Коли вже було відомо про аукціон, до колективу прийшли нові спеціалісти.
Найбільше побоювання щодо приватизації були пов’язані з тим, що після продажу новий власник відмовиться від тих напрямків роботи, на яких спеціалізується інститут. За словами Я.Ярославського, він представив програму розвитку підприємства та отримав цілковиту підтримку. Ба більше, новий власник погодився інвестувати у нові напрямки діяльності, оновлення технологічної бази та розширення штату працівників.
Чим займається інститут зараз? Як пояснив директор, підприємство встановлює межі населених пунктів, проводить земельні торги, готовить земельні ділянки до продажу, змінює цільове призначення ділянок, робить нормативно-грошову оцінку, тощо.
«Після торгів, підписання всіх документів я зустрівся з новим власником, щоб обговорити майбутні кроки. Для нас важливо збереження колективу, виплата зарплати, збереження площ, які використовуємо. По цим питанням дійшли до згоди. Ми і надалі використовуватимемо нашу матеріально-технічну базу. Обговорили і нові зобов’язання. А саме інвестиції у проєкти, на які у держави не було коштів. На сьогодні у нас є ряд замовлень на суміжні із землевпорядкуванням послуги, які ми виконаємо за умови розширення спектру діяльності. Ми задоволені результатом перемовин. Дійшли базової згоди», – зауважив Ярослав Ярославський.
Попри те, що з минулого року було відомо про продаж, інститут не втратив клієнтів. Директор підприємства звернув увагу, що як керівники громад, так і звичайні люди звертаються. Це визнання довіри. Адже сучасне обладнання та досвідчені фахівці дозволяє виконувати роботи на найвищому рівні.
«На базі інституту ми хочемо створити потужний земельний хаб, де окрім землевпорядних, оціночних, геодезичних робіт, надаватимуться інші послуги – архітектурно-будівельні, розробку детальних планів, у чому будуть зацікавлені зокрема релоковані підприємства. Будемо надавати послуги, як БТІ, тобто виготовляти техпаспорти. Ще плануємо залучити нотаріуса, приватних виконавців», – зазначив директор підприємства.
За його словами, інститут працюватиме за принципом «єдиного вікна» та «Прозорого офісу», де клієнт зможе одразу отримати максимально повний спектр послуг. Єдине, що зміниться за пів року – замість державного підприємства через зміну форми власності інститут буде ТОВ, але зі звичною усім «старою» назвою.