Американська Westinghouse Electric Company та НАЕК «Енергоатом» підписали контракт на розробку оновленого техніко-економічного обґрунтування будівництва двох блоків AP1000 на Хмельницькій АЕС у Нетішині.
Про це йдеться у заяві американської компанії.
«Відповідно до угоди, Westinghouse надасть технічну інформацію щодо встановлення AP1000 на підтримку оновленого ТЕО «Енергоатому» для будівництва двох реакторів AP1000 на Хмельницькій АЕС», – зазначили в пресслужбі.
Нагадаємо, наразі на електростанції у Нетішині Хмельницької області працює 2 ядерних реактори ВВЕР-1000 (підключені у 1987 і 2004 роках) загальною потужністю 2000 МВт. Майданчики для 3 і 4 блоків були одразу підготовлені.
Основне призначення станції — покриття дефіциту електричних потужностей в Західному регіоні України. Мова про розбудову станції тривала до моменту закриття Чорнобильської АЕС.
У вересні 2021 року «Енергоатом» та Westinghouse підписали меморандум про будівництво п'яти енергоблоків АЕС в Україні.
На початку червня 2022 року компанії підписали угоди про збільшення кількості ядерних енергоблоків, які будуватимуться за технологією AP 1000, з п'яти до дев'яти одиниць, та про створення в країні інженерно-технічного центру Westinghouse.
Нині зазначається, що ці зусилля просувають раніше підписану угоду між компаніями про будівництво установок AP1000 на блоках №5 та №6 Хмельницької АЕС, початок процесу ліцензування та подальший розвиток ініціатив України в галузі екологічно чистої енергії.
«Це важливі кроки для енергетичної незалежності України. Ми готові надати наші технології та обладнання для заводу AP1000 в Україні та постійно надихаємося непохитною рішучістю та стійкістю наших стратегічних партнерів", – зазначив президент Westinghouse Energy Systems Девід Дарем.
Додамо, АР – водо-водяной ядерний реактор третього покоління. Технологію застосовано на АЕС у США та Китаї.