Коли для одних карантин став неприємною несподіванкою та джерелом негативу, для алергиків він виявився свого роду спасінням. Адже, карантинні обмеження припали на період досить активного цвітіння дерев-продуцентів, тим самим самоізоляція та вдягання масок при виході на двір оберігали й людей із сезонною алергією від надмірного контакту з високими концентраціями алергенів - пилку цвітіння дерев вільхи, берези, ясеня та граба. Однак, симптоми полінозу всеодно проявляються багато у кого. Чому саме це може відбуватись?
Як стверджують на сайті Все про алергію, в першу чергу тому, що, як тільки ви виходите на вулицю, починається реакція на пилок. І цей алергічний каскад може тривати ще довго після припинення впливу алергену. Та й хворобі зовсім неважливо, що ви перед тим знаходились вдома протягом тривалого часу.
Навіть відправляючись на пробіжку або прогулянку, ви можете піддати себе впливу алергенів. Поки ви тренуєтеся, пилок може осісти на одязі. І таким чином потрапити до вашого будинку, адже пилкові зерна дуже маленькі, через що можуть легко розповсюджуватися повітрям й осідати на меблях і домашніх предметах, а також потрапляти прямо до ваших очей чи носових ходів. А відтак викликати симптоми алергії.
Крім того, поки ви перебуваєте на самоізоляції, можуть загостритись інші типи алергій. Багато пацієнтів з полінозом також чутливі до постійних (цілорічних) тригерів: пилових кліщів, спор грибів, лупи тварин. А також освіжувачі повітря, ароматичні свічки й ефірні олії. Якщо вони є у вашому домі, уникнути подразників практично неможливо. Тому й симптоми, які розпочались на вулиці, можуть продовжуватися вдома.
Пилок може спричинити такі симптоми:
- чхання;
- нежить;
- свербіж і закладеність носа;
- свербіння, сльозотеча, почервоніння, свербіж очей;
- свербіж шкіри;
- кашель та інші симптоми астми.
Тютюновий дим також може викликати симптоми у пацієнтів з алергією, тому попросіть співмешканців палити на відкритому повітрі.
Оскільки під час сезонних алергій постійно хочеться терти ніс і очі, ключове значення має чистота ваших рук. Миття рук буде для вас навіть важливішим, ніж для інших людей, у яких менше спокус доторкнутися до свого обличчя. Намагайтеся не чіпати його немитими руками.
Три поради, щоб впоратися з алергією в домашніх умовах, щоб пом’якшити симптоми полінозу або взагалі запобігти їм, поки не звернетеся до лікаря.
Регулярно прибирайте
На додаток до ліків миття рук і прибирання у вашому будинку можуть допомогти запобігти розвитку симптомів полінозу. Переконайтеся, що простирадла, покривала, чайні рушники та інші речі є чистими. Що на них немає осілого пилу і зерен пилку. Але, якщо ви маєте алергію на домашній пил, а прибирати потрібно, краще робити це у масці або респіраторі.
Чистота важлива і для ваших домашніх тварин. Переконайтесь, що вони вимиті та доглянуті, а їхня шерсть не розноситься по всій квартирі. Інакше вона може викликати подальше подразнення.
Тримайте двері та вікна закритими
Закриті вікна і двері будуть перешкоджати проникненню пилку всередину. Краще за все відчиняти вікно на кілька годин вранці, після чого закрити або залишити маленьку щілину у режимі провітрювання. Це знизить проникнення пилку у вашу оселю.
Є сенс також користуватися кондиціонером із повітряним фільтром, який прибиратиме пилок з повітря.
Вмивайте обличчя
На додаток до частого миття рук вмивайте обличчя декілька разів на день. Особливо після того, як повернулись з вулиці.
Якщо ви погано себе почуваєте і у вас нежить та сверблять очі, вмивання лиця протягом дня допоможе позбутися алергенів на очах та обличчі. А от щоб вимити їх з носових ходів, краще застосувати систему для промивання носа