20 листопада у Києві відбулося нагородження переможців проєкту«ECОtransformation-2020». За словами його організаторів, визнання на їх щорічному заході покликане сприяти формуванню нової системи цінностей, підтримувати лідерів бізнес-спільноти, які попри економічні труднощі формують повагу людей до своєї землі, піклуються про її збереження та процвітання. Третій рік поспіль лауреатом проєкту «ЕКОтрансформація» став агрохолдинг МХП. Цього разу з проєктом по відновленню родючості українських ґрунтів, який переміг у номінації «Екоінноваційність та сталий розвиток».
В Україні продовжують зростати загрозливі для сільського господарства тенденції.За експертними оцінками, щорічні збитки внаслідок втрати NPK (азоту, фосфору, калію – ред.) в ґрунтах через ерозію, становлять близько 5 млрд доларів США, а на 1 гривню доданої вартості в рослинництві припадає 1/3 гривні втрат від ерозії.
Реагуючи на глобальні виклики,агрохолдингМХП вибудував ефективну модель використання органічних відходів, що утворюються в процесі діяльності підприємств, що входять до складу компанії. Ця модель передбачає виробництво «зеленої» енергії, а також органічних мінеральних добрив на двох збудованих компанієюбіогазових комплексах у Вінницькій та Дніпропетровській областях.
Біогазові комплекси МХП виробляють органічні добрива у твердій і рідкій формах.Обидві є універсальними та збалансованими, містять у своєму складі повний комплекс необхідних NPK макро- та мікроелементів, органічні сполуки. Завдяки своїм властивостям цей продукт може відновлювати родючість ґрунтів та розкислювати їх, підвищувати вміст гумусу.Все це призводить до збільшення урожайності.
У МХП відзначають, що таким чином компанія демонструє свою турботу про наступні покоління, а також йде в ногу з провідними світовими компаніями, впроваджуючи проривні технології.
— Ми звикли вважати, що Україна — «житниця Європи», а українські ґрунти одні з найродючіших у світі. Проте статистка свідчить, що за останні 100 років наші чорноземи втратили значну частину свого гумусу — основного родючого компонента, — розповів заступник голови правління МХП Олександр Домбровський. — Цього року МХП запустив пілотну програму «Відновлення родючості українських ґрунтів за допомогою органічних добрив» на базі біогазового комплексу «Біогаз Ладижин» у Вінницькій області. Програма базується на моделі циркулярної економіки. Наша мета – сталий та збалансований розвиток аграрного сектору регіону, основою якого є екологічно чисте виробництво та родючі українські ґрунти.
МХП уже застосовує ці добрива на своїх полях. Компанія також запустила пілотний проєкт з використання добрив після біогазового виробництва місцевими фермерами у Вінницькій області.
Нагадаємо, що у 2019 році одне з підприємств Групи МХП — ПрАТ «Миронівський завод з виготовлення круп і комбікормів» — отримало еко-Оскар за проект переробки зернових і олійних відходів виробництва у брикети, чия теплота згоряння краще, ніж у звичайних дров. Їх можна використовувати для опалення як житлових, так і промислових приміщень.
—Щороку команда МХП демонструє приклад сталого розвитку, зміни технологій та впровадження інновацій у сфері охорони, збереження та відновлення природи. — відзначила керівник проєкту «ЕКОтрансформація», президент Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок.— У будь-якому проєктідуже складний перший крок, біогазові комплекси не виключення.Побажаємо МХП успіху на цьому непростому шляху.