Натюрморт початку ХХ сторіччя прикрасив експозицію вінницького музею-кав’ярні «Пан Заваркін». Засновник та власник закладу Олександр Абрамчук у Facebook поділився надзвичайною історією картини, адже саме «пригоди» надають цінності полотнам.
«Історія цієї картини з колекції музею пана Заваркіна дуже цікава. Натюрморт був куплений у жінки, яка їхала жити за кордон. Вона розповіла про долю картини. Прабабуся жінки була оперною співачкою у Москві. Співала у різних театрах. 1922 року Федір Іванович Шаляпін їхав на закордонні гастролі і запросив її у свою гастрольну трупу.
Під час виступу у Відні вона так вразила маестро своїм співом, що після концерту Шаляпін відвіз її у майстерню відомого австрійського художника, купив і подарував співачці натюрморт на згадку про цей пам'ятний день. З тих пір картина пережила багато подій. Під час чергового переїзду вона замокла, і був втрачений підпис художника автора натюрморту. Але манера виконання свідчить, що це натюрморт руки справжнього майстра», - зазначив вінницький колекціонер, журналіст і підприємець.
Нагадаємо, Ф.Шаляпін – один з класиків оперного мистецтва. Він народився поблизу Казані, був солістом Великого та Маріїнського театрів, а також Метрополітен Опера. У 1922-му він залишив СРСР.
Редакція не підтверджує та не спростовує автентичність картини, а також саму історію.