У справжнього господаря все має бути на високому рівні: і котельні, і гостинність, і навички окозамилювання
Нещодавно до Ладижина завітали великі посадовці: заступник Міністра розвитку громад та територій Костянтин Ковальчук та заступник Начальника ОВА Олександр Піщик. Виконувач обов'язків міського голови Олександр Коломієць щиро порадів разом з гостями за можливість дати містянам тепло в оселі. Дійсно новітні, імпортні котельні можна сказати витвір мистецтва, іноді дещо дають збій, але то дрібниці, фахівці справляються, день може два і все в нормі, а загалом проблема теплозабезпечення вирішується.
Щобільше, якщо в таких котельнях є "спеціальне обладнання, яке, зокрема, забезпечує механічну подачу пелет, стабільну роботу устаткування та безперебійне опалення багатоквартирних будинків", про встановлення якого Олександр Коломієць проінформував, іншого гостя, голову Вінницької обласної Ради Вячеслава Соколового, місто та область впевнена: тепло буде! "На придбання обладнання було спрямовано 1 млн грн з обласного бюджету і понад 2,5 млн грн з місцевого бюджету". Все хороше дорого коштує.
Цікаво, а чи показав "високим" гостям в.о. міського голови коментарі у соціальних мережах "вдячних" мешканців Ладижина, які дещо мерзнуть? Мабуть, ні.
Ось так народжуються і зникають міфи
"25 діб на альтернативній системі теплопостачання. Ми втримали ситуацію, зберегли тепломережу та подали тепло у квартири!
За ці дні було все. Пориви тепломережі, аварійні зупинки обладнання, розбалансування загальної системи, заміни комплектуючих та багато чого іншого. Ми впорались!", - повідомив на своїй сторінці у месенджері Телеграм Олександр Коломієць і всім причетним подякував.
Про досягнення мають знати всі Ладижинці тому велику радість продублювали більшість небайдужих, великих та маленьких медіа регіону. Добре ще було б якби на сторінці були дозволені коментарі, де неодмінно "вдячні" мешканці міста написали б свої палкі відгуки. Але ніт!
Як же ж справа виглядає насправді? Чи дійсно в оселях тепло? Щоб дізнатися варто переглядати коментарі на сторінках тих же великих і маленьких медіа, де вони дозволені. Є багато коментарів, гнівних, люди багатьох будинків зазначають про проблеми з опаленням.
Проблеми в непоодиноких оселях, проблеми з відсутністю тепла взагалі, або з рівнем температури нижче санітарних норм в цілих будинках. Сирість, пліснява у квартирах. Дієвість альтернативного опалення під великим питанням і варто представникам влади в Ладижині пояснити містянам ситуацію, а не показувати повернення до "совка", до показухи "функціонерам" зі столичного Міністерства та представників області.
Цікаво чи сподобалася "гостям" екскурсія, чи дійсно їм з висоти своїх посад не видно проблеми з теплом в Ладижині, і їм подобаються "рожеві поні", чи це тривіальна байдужість.
Є цікаве питання до Олександра Коломійця, яке вже актуальне досить довго і його починають озвучувати: "Напевно нашому меру треба завітати до кожного будинку, в кожну квартиру, щоб він трохи помацав ті батареї, і яке це в нас опалення". "Лайки" до цього коментаря говорять самі за себе. Але навіщо меру чиїсь батареї мацати, доповідь в кольорах і фарбах наверх зроблено, всі задоволені, а батареї краще мацати свої, вони ближче, вони рідніші і теплі.
Потерпають не тільки мешканці квартир, питання не вирішено і з навчальними закладами, хоча:
"Офіційно. Всі заклади освіти (ліцеї та садочки), окрім ліцею №2, відновлюють свою роботу з понеділка 2 грудня", на своїй сторінці в Телеграм повідомив Олександр Коломієць. Вже 6 грудня є коментарі як заклади освіти відновили свою роботу. Мешканці відверто розповідають про так звану готовність до начального процесу озвучено в.о. міського голови.
У всій цій справі є один момент, в.о. міського голову, його великі досягнення таки почули і не тільки чиновники, його почули хлопці з фронту, хоч як і написала одна з мешканок холодного будинку "На жаль нема часу почитати Ваші коментарі хлопцям з фронту". Час завжди знаходиться!
Погляд в буремне майбутнє
Напередодні свята Нового року, люди, як правило, замислюються, підбивають підсумки минулого року, щось планують на майбутній, сподіваються, мріють, навіть якщо в оселі 14 градусів тепла. Свято зупинити неможливо. Але.
"Наступного року ми зіткнемося з вилученням майже 136 млн грн з міського бюджету. Це серйозний удар для нас. Якщо порівняти 2023 і 2025 роки, то в 2023-му ми отримували ПДФО від військових, ДСНС, виправної колонії та поліції. Зараз цих надходжень немає, а додатково ще й вилучать 200 млн грн загалом. Це значно обмежує наші можливості: як у допомозі військовим, так і в проведенні необхідних експлуатаційних робіт у місті, зокрема в заміні старих мереж. Але ми будемо рухатися вперед і вирішувати ці питання", – зазначив в.о. міського голови Олександр Коломієць.
Тож, мабуть, є підозра у в.о. мера міста, що 73 градуси на виході супер модної котельні трансформуються у кращому випадку в 14 градусів батарей оселі, не просто так. Щось відбувається між котельнею, де є тепло і квартирою пересічного громадянина міста Ладижина, де холодно. А там "відбувається" стара дірява тепломережа радянських часів прокладання, а може взагалі її там немає за планом підключення нових сучасних котелень, це вже питання до фахівців.
Хай там як, але перспективи не веселі, фінансування знижується, що буде робити керівництво міста? Знов "запряже" благодійників? Може невипадковим було в інтерв'ю Олександра Коломійця "Подільському радіо", про те, що лояльний тариф ладижинці отримали на період налаштування системи, враховуючи той факт, що тепло було не стабільним. Вартість гігакалорії, яку видають котельні – 2 800 грн, а це десь в три рази дорожче за ТЕСівське тепло. Різницю "покриє" міська рада. Надалі: по грошах – краще, щоб працювала Ладижинська ТЕС.