Після оприлюднення ДБР, СБУ та прокуратурою офіційної інформації щодо затримання лідера та місцевого представника фейкового «Антикорупійного комітету при Верховній Раді» та інкримінуванні чоловікам шахрайства, у вінницьких медіа подали інформацію під «різними кутами». Кандидатка на посаду ректора ВНМУ ім.Пирогова Вікторія Петрушенко вирішила у межах дозволеного слідством прокоментувати ситуацію.
Зазначимо, зважаючи на те, що передвиборча боротьба в університеті була доволі жорсткою, набули розголосу різні деталі, NaПарижі у вчорашньому матеріалі вказав прізвища підозрюваних, а не кандидатки. Аби факт правопорушення не був затьмарений виборами. Наразі виявляється, що «антикорупціонери» діяли тривалий час, чи виконували чиєсь замовлення, чи ні, має з’ясувати слідство, але пишались минулими «успішними операціями», зокрема у Вінниці.
Вікторія Петрушенко була ініціаторкою зустрічі з журналістами, зокрема NaПарижі, на якій розповіла доволі багато цікавого.
- Пані Вікторіє, як підозрювані у справі про шахрайство вийшли на Вас?
- У липні до мого кабінету без попереднього погодження та запису зайшов чоловік, який надав свою візитівку, пояснив, що він представляє Антикорупційний комітет ВР і сказав, що хоче взяти в оренду університетський стадіон.
- Це був Віктор Бахмат, очільник вінницького відділення?
- Так. Саме він.
- Навіщо йому стадіон?
- Нібито для свого бізнесу. Я відмовилась продовжувати розмову, пояснивши, що стадіон потрібен студентам, тому мови про оренди бути не може. Тоді він запропонував у разі потреби звертатися, адже він займає «відповідальну посаду».
А от потім 19 вересня з невідомого номера я отримала sms-повідомлення із запитанням: «Чому не звертаєтесь про допомогу?». У відповідь я запитала «хто ви такий»? Людина нагадала та запропонувала під’їхати до університету для розмови.
При зустрічі він казав: «Я думав, що все рішили, а насправді все не просто – відмінили вибори. Чому не звертаєтесь?». Я пояснила, що допомога не потрібна. Він знову нагадав про свою «поважну посаду» і запевнив, що «може допомогти».
У мене з’явились певні підозри. Дуже нав’язливо пропонували допомогу. Більш того, цей чоловік згадав, що у мене два атестати доцента, а «так не можна». Кажу: «Це чому? Вони отримані на різних кафедрах різних університетів – медичного та педагогічного». Жодним чином не перетинаються.
І я йому сказала, що є питання до тих людей, які надали ці атестати до публікації у вільний доступ, хоча не мали права. Приміром, ксерокопія була лише у Вінницькому педуніверситеті і більше ніде. Хтось там її в архіві «знайшов».
Тоді цей «антикорупціонер» почав питати за суд. Знову ж таки я пояснила, що цими питаннями займається адвокат, а я не цікавлюсь деталями. Співрозмовник попросив все дізнатися та написати йому, щоб «допомогти», запевнивши, що все вирішує «на найвищому рівні».
- У міністерстві?
- Ні, ще вище.. І сказав, скільки це буде коштувати.
- Тоді прозвучало «50 тисяч»?
- І пропозиція подумати, а потім набрати його… Після цієї бесіди я звернулась до правоохоронних органів, розповіла все, і було запропоновано «відстежувати ситуацію».
- Як познайомилися з очільником так званого «Антикорупційного комітету» Фещенком?
- Його вінницький представник, аби я не вагалась, «для гарантії» запропонував поїхати у Київ – до офісу їхньої організації. Він не сподівався, але я погодилась. Годину у кабінеті поруч з Офісом президента слухала монолог «керівника» про їх «всемогутність».
- Або Бахмат, або Фещенко розповідали про успішний кейс у вирішенні подібних «питань»?
- Обидва. Розповідали про декілька випадків, коли успішно «допомогли» людям. І по Вінниці, і по різним областям.
- Я так розумію, що 20 тисяч доларів, які було передано перед затриманням підозрюваних, є авансом, щоб «організація» включилась у роботу?
- Так..
- «Залишок» мав бути сплаченим після отримання «позитивного результату» чи у процесі?
- У процесі…
- В офіційному релізі ДБР йдеться про «шахраїв, які вимагали у кандидатки у ректори», хоча за фактом вимагання провадження не відкривали. Чи були, на Вашу думку, натяки на вимагання від нині підозрюваних?
- Натяки були… Розслідування має встановити ще й інші деталі. Від початку нам було цікаво дізнатися хто стоїть за цим шахрайством? Правоохоронні органи наразі у рамках слідства з’ясовують, хто з людей в університеті, або людей, які колись працювали в університеті, або дотичних до університету, мають відношення чи замовив цю комбінацію, як і вважаю, яка мала б мене дискредитувати. Тому що на їх вимогу я мала написати заяву у цю «структуру», де вказати, що не влаштовує у роботі університету, у державі тощо.
Розумію, що потім цей «нарис» мав бути розповсюджений через ЗМІ.