Нещодавно, а саме 28 листопада, в Україні відзначався день «дієвої» жінки. На честь цього дня у Вінниці, філією ГО «Дієвих жінок України «ДІЯ», було влаштовано свято для маленьких діток хворих на цукровий діабет. Дітлахи насолоджувались відпочинком, жвавими іграми та майстер-класами, а також мали змогу продемонструвати свої таланти, доводячи, що діабет це не вирок!
Захід відбувся 29 листопада у Вінницькому обласному молодіжному центрі «Квадрат». Його провели «дієві» жінки Вінниці, що входять до ГО «Асоціація жінок України «ДІЯ» під керівництвом Власюк Алли Володимирівни.
Як зазначила керівниця громадської організації «ДІА діти» Олеся Файденко, «протягом багаторічної співпраці наших ГО було проведено досить багато благодійних заходів, проектів на підтримку інсулінозалежних діток».
«Завдяки цьому було закуплено шість інсулінових помп (вартістю від 42 тис грн кожна) та шість наборів безперервних моніторингів рівня цукру в крові (близько 6 тис грн кожен). Це є стартові набори завдяки яким діти не проколюють собі по 20 разів на день пальчики, аби дізнатись як змінився рівень цукру в крові, а можуть дізнатись всю необхідну їм інформацію лише приклавши апарат до спеціального сенсору, який закріплений на руці», - зазначила О. Файденко.
За її словами, наразі «нашою громадською організацією та громадською організацією «Асоціації жінок України «ДІЯ», проводиться благодійний захід для дітей, які хворі на цукровий діабет.
«Так як 28 листопада відзначається День дієвої жінки в Україні, ми вирішили провести дитяче свято саме сьогодні, аби усі мами хворих діток, яким допомогли членкині ГО«ДІЯ», змогли висловити свої слова вдячності особисто. Самі ж діти підготували досить цікаві виступи – яскраві танцювальні та акробатичні номери, майстеркласи, розповіді віршів та презентацію ювелірних виробів, які створила мама «солодкої» дитини», - вказала О. Файденко.
Лариса Гевлич, мати діадитини Макара, переселенка з Донецька та викладачка Донецького нацуніверситету ім. Василя Стуса, розповіла про те, як діабет змінив їх життя.
«Майже 1,5 роки тому, коли Макару було лише трохи більше 8 років, нам діагностували цукровий діабет. Наразі ми вчимося жити з цим недугом, адже це для нас було справжньою несподіванкою, через яку нам довелось повністю змінити своє життя, у якому були численні футбольні змагання, малювання, активні ігри з друзями. Тобто повноцінне та яскраве життя дитини вже майже підліткового віку. Завдяки ГО «ДІА діти» та членкиням ГО «ДІЯ» ми отримали ту довгоочікувану помпу та систему моніторингу рівня цукру в крові», - наголошує Л. Гевлич.
Жінка уточнює, що це «не є якоюсь забаганко, а лише необхідним набором для нормального та повноцінного життя, який полегшує будні інсулінозалежних дітей».
«Для будь-яких батьків діагноз діабет є не лише моральним ударом, а й фінансовим. Адже, лише одна помпа без системи моніторингу коштує понад 40 тис гривень. Особисто для нас, переселенців-бюджетників, така сума є непід’ємною. Тому ми дякуємо нашим «дієвим янголам охоронцям» за допомогу!», - додала мати Макара.
Як зазначає сам хлопчик, наразі він звикає до життя з діабетом.
«Мені дуже хочеться не обмежувати себе у їжі, та вживати ті продукти, які мені хочеться, грати в футбол та інші рухливі ігри й не залежати від ін’єкції інсуліну з постійним моніторингом рівня цукру в крові. Наразі в мене стоїть спеціальний сенсор та помпа, які дозволяють суттєво полегшити життя. Адже раніше необхідно було понад 20 разів на день проколювати собі пальці аби виміряти цукор, та вводити інсулін уколами у живіт протягом п’яти-шести на день», - пояснює Макар.
Депутатка Вінницької міськради Алла Власюк, яка в свою чергу є керівницею вінницької філії ГО «Асоціація жінок України «ДІЯ», зазначила, що хоча юридично громадська організація «ДІЯ» заснована три роки тому, співпраці жінок вже близько п’яти років.
«З «солодкими дітьми» ми познайомились вже досить давно, задовго до створення «ДІї», коли на одному з благодійних заходів усім присутнім показали маленький відеоролик про життя інсулінозалежних дітей. Побачивши їх біль та щоденні випробування, ми разом з Дмитром Чаленком та «Групою «ViOil» вирішили допомагати хворим на діабет діткам, аби хоч трохи полегшити їх життя. Тому при започаткуванні у Вінниці філії ГО «Асоціації жінок України «Дія», ми без вагань затвердили одним з перших проєктів саме допомогу «солодким» діткам», - пояснила А. Власюк.
За декілька років, залучившись допомогою місцевої ради, ГО «Вінницький Бізнес Клуб» та інших благодійників «дієвим» жінкам вдалось зібрати кошти на шість помп та шість систем безперервних моніторингів рівня цукру в крові.
«Однак, на цьому ми не зупиняємось. Під час проведення 3 грудня акції «Щедрий вівторок», особисто я та Дмитро Чаленко за традицією виступаємо амбасадорами проєкту, який буде стосуватись допомоги інсулінозалежним діткам», - підкреслила Алла Володимирівна.
Розважали публіку та своїх «побратимів по недузі» талановиті діадітки. Своїми запальними співами, танцями, акробатикою їм вдалось не лише «запалити» сцену а й довести усім, що для них не має перешкод, і вони своєю силою духу спроможні на все, й нічим не відрізняються від звичайних дітей. А можливо у чомусь й талановитіші!