Наприкінці серпня міський голова Вінниці Сергій Моргунов відвідав 27 школу, де презентував роботу «інноваційної системи 9-ступеневої очистки води». Як і належить меру-інноватору, Сергій Моргунов зазначив, що «розробка належить нашій вінницькій компанії – і аналогів їй в Україні немає».
Більше того, Сергій Моргунов презентував навіть громадськості Олександра Омельченка, фахівця фірми чи то Aqua-set чи Аквасет, але у новій та красивій спецформі. Пан Омельченко був ще категоричніший за Моргунова – він заявив журналістам, що вінницька «інновація» взагалі не має аналогів у всьому світі: «Ця системa очистки води не мaє aнaлогів у світі. Це повністю інновaційнa системa, вонa дуже компaктнa і вонa мaксимaльно підходить для очищення вінницької води. Вонa розрaховaнa під нaшу воду. Вонa мaє 9 ступенів очищення, системa зaбирaє усі шкідливі домішки, збaгaчує воду мінерaлaми, які корисні для оргaнізму, водa проходить тaкож ультрaфіолетове очищення».
Щоправда, на все тому ж сайті міськради слова спеціаліста фірми-інноватора зменшили у масштабі до рівня всієї країни і змінили прізвище з Омельченка на Омельчук. Представник «місцевого розробника» радо звітує Моргунову: «Ми за вашим завданням розробили інноваційну систему захисту і очищення води. Вона не має аналогів в Україні. Система максимально підходить для очищення нашої вінницької води. Це перший приклад в Україні, де діти споживатимуть чисту і поживну воду. Система очищення забирає з води абсолютно усі шкідливі домішки, збагачує її мінералами, які корисні для організму дітей, і у фіналі також ще є ультрафіолетове очищення», - розповів інженер компанії «Аквасет» Олександр Омельчук».
Тільки є одне «але». Компанії із назвою Aqua-set, Aquaset, Аква-сет чи Аквасет – немає у реєстрах. Більше того, не вдалося відшукати фірму-привид і під час пошуку у документах на офіційному сайті міськради, хоча прес-служба зазначала, що «на реалізацію проекту у школах в червні цього року міською радою було виділено 2,3 млн грн із міського бюджету». Можливо, неуважно шукали.
Крім кількох мільйонів за встановлення самих «інноваційних систем очистки води», платити «Аквасету» будуть і за заміну фільтрів, а їх, як зазначив Олександр Омельчук потрібно міняти раз на півроку, УФ-лампу – раз на рік.
Закритий сайт aqua-set.com можливо знайти тільки у кеші гугла.
Пізніше виявилось, що насправді «Аквасет» - то «партнер» київської ІВІК «Формула води». Принаймні, на сторінці «Формули води» у Facebook саме так і зазначають: «В усіх Вінницьких школах сьогодні запущені унікальні 9-ти ступеневі системи очистки води, які ми розробили спільно з нашими партнерами у м.Вінниця - компанією Aqua Set». Після слів про надважливу місію і захоплення від проекту у «Формулі води» пишуть: «Компанія «ІВІК «Формула води» спільно з партнерами - компанією Aqua Set почали розробляти унікальну систему очистки води саме для Вінницьких шкіл по вимогах замовника. І закрутилось: інженери, конструктори, менеджери, монтажники. постачальники… проробляли кілька десятків варіантів, майже 24/7. Тому що все має працювати вже 1 вересня. За 2 місяці кропіткої роботи ми це зробили! Тепер це не надто важливо, тому що головний результат – це ось ці посмішки!) Також хочемо подякувати Вінницькій міській раді за ідею та вимоги, саме вони створили новий продукт, компанії Aqua Set за розробку, і найбільше – всім нашим працівникам, які незважаючи на час доби горіли лише результатом. Без вас ми б цього не досягли!»
А раніше на тій самій сторінці у ФБ «Формула води» називала «Аквасет» своїм представником: «Компания «ИВИК Формула воды» совместно с нашими партнерами и официальными представителями в г. Винница, компанией «Аквасет», установили 9-ступенчатые системы очистки воды на первом этапе в 21 школе г. Винницы».
Хоча, на офіційному сайті компанії – жодної згадки про представників у Вінниці.
Раніше, у липні, «Формула води» «прославилась» сескистським рекламним роликом.
Та схоже, що плани наводнення шкіл ще більш масштабні. Видання «Вежа» цитує депутата Володимира Онофрійчука, який іноді у ЗМІ зазначається як ідейний натхненник проекту: «Зазначена компанія є виробником звичайної питної води у пляшках, відтак не виключено, що у школах можливо влаштувати систему подачі мінеральної води».
Головне фото - Укрінформ